Home Sport Zadovoljstvo organizacijom i rezultatima kup regate

Zadovoljstvo organizacijom i rezultatima kup regate

0

Medalje su dodjeljivali; predsjednik Hrvatskog kajakaškog saveza Marko Ćurković, koji je sportaše pozdravio i na svečanom otvaranju natjecanja, međunarodni kajakaški sudac i ujedno danas sudac na cilju Vinko Mijočević, državna kajakaška sutkinja i danas sutkinja na cilju Nada Grgić, čovjek s kojim je sve počelo Ljubomir Pičuljan i dugogodišnji član i nekad uspješan kajakaš Tomas Pičuljan. Uz predsjednika saveza sportašima su uspjeh poželjeli i predsjednica Kajak kluba Rab 83 Marina Grgurić te zamjenik gradonačelnika Grada Raba Denis Deželjin. Kajak klub Rab 83 je više nego zadovoljan postignutim rezultatima s obzirom da nam vremenski uvjeti za treninge baš nisu išli u prilog.

U kajaku jednosjedu na 1000 m u kategoriji mlađih kadetkinja Rea Grozdanić osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju, u istoj utrci Tereza Grgurić zauzela je 4. mjesto, a Matea Kordić i Ivona Perčinić 5. i 6. mjesto. Treba napomenuti da su za ovu utrku spomenute natjecateljice prvo morale izboriti finalnu utrku. U kajaku dvosjedu na 1000 m Rea Grozdanić i Matea Kordić osvajaju 1., a Renee Tkalec i Ivona Perčinić 3. mjesto. U utrci Kajaka jednosjeda za mlađe kadete na 1000 m naš Marko Matušan je nakon plasmana u finale osvojio odlično 5. mjesto. Prvi put danas je u dvosjedu zaveslao sa Paulom Macolić Ideji također na stazi od 1000 m gdje su se plasirali na visoko 4. mjesto. Donna Keko je u kategoriji kadetkinja na 1000 m osvojila 3. mjesto u finalnoj utrci, dok je Martina Popić zauzela 5. mjesto. U utrci dvosjeda na 1000 m naše kadetkinje Martina Popić i Mia Pereza zauzele su 2., a Donna Keko i Petra Rubinić 3. mjesto. Kadet Nikola Šurlina osvaja 7. mjesto u finalnoj utrci na 1000 m, a u dvosjedu s Ivanom Deželjinom odlično 4. mjesto. Posebno smo ponosni i na one najmlađe, kategoriju škole kajaka koji su prvi puta na ovako velikom natjecanju zauzeli slijedeći plasman; 2. mjesto Niko Vidas, 4. mjesto mjesto Vito Poldan, 5. mjesto Niko Rubinić i 6. mjesto David Blagdan. Zadovoljstvo dobrom organizacijom izrazili su svi klubovi učesnici, a sve ovo ne bi bilo moguće da nije bilo velike pomoć svih naših roditelja i zato im jedna veliko, veliko hvala!