Home Sport Kajakašice i kajakaši zavladali Uvalom sv. Eufemije – na Rabu održana 1. utrka Kupa Republike Hrvatske

0

I doista, startom u 9:00 sati, 118 kajakašica i kajakaša iz čak 9 hrvatskih klubova, „ukrstilo“ je svoja vesla i krenulo u borbu za odličja.

Vrijeme im je bilo naklonjeno, sunčano, pravo ljetno, uvijeti idealni. I dok je more mamilo na kupanje, pogled na rapska četiri zvonika okupana u prijepodnevnom suncu bio je već sam po sebi nagrada svima i prije nego li je startala prva utrka.

Rab danas oglas

Od posebnih gostiju koji su jučer popratili čak 24 utrke valja izdvojiti; Marka Ćurkovića, predsjednika Izvršnog odbora Kajakaškog saveza Hrvatske, Vinka Mijočevića, glavnog trenera hrvatske mirnovodaške reprezentacije, kao i – makar se na ovom natjecanju nalazio u ulozi službenog spasioca – Nikolu Grgurića, gradonačelnika Raba (u zabavnom tonu, gradonačelniku Grguriću, njegovom sinu Jakovu i Ivi Kurelić na kraju natjecanja pripala je titula “najspasioca”).

Prilikom dodijele medalja, kojom je pred prostorijom Kajak kluba Rab 83 moderirala trenerica Sanja Grozdanić, rapska kajakaška legenda, trener i osnivač Kluba Ljubo Pičuljan lijepom je gestom u počast 20 godina izvanrednih sportskih i prijateljskih veza s Kajak klubom „Mračaj“ iz Runovića, njihovom predstavnku Željku Buljanu uručio pod staklom uokvirene fotografije zajedničkog druženja dvaju klubova kroz proteklih dva desetljeća.

Također, ovom je prigodom odano priznanje i tajnici Kluba i državnoj kajakaškoj sutkinji Josipi Rubinić za dvadesetgodišnji ustrajni rad u rapskom Kajak klubu „Rab 83“.

Kako je natjecanje rezultatski prošlo pročitajte sami, a naše smo izvrsne rapske kajakaške “medaljaše” posebno izdvojili. Čestitke svim natjecateljima, vodstvima klubova i kajakaškim trenerima, te posebno organizacijskom timu Kajak kluba “Rab 83” – i na postignutim rezultatima, i na još jednom sjajno obavljenom organizacijskom zadatku.

REZULTATI:

U prvoj utrci MK-1 za mlađe kadetkinje na 1000 metara prva tri mjesta osvojile su:

3. Stjepan Ivezić član „Oriolika“

U utrci K-2 za mlađe juniore na 1000 metara prva tri mjesta osvojili su slijedeći parovi:

3. Rebeka Matok članica „Oriolika“

U utrci MK-1 škole kajaka – djevojčice na 1000 metara prva tri mjesta osvojile su:

1. Barbara Galetović članica „Olimpika“
  2. Klara Čuletić članica „Oriolika“
  3. Nika Đukić članica „Olimpika“

U ovoj kategoriji Ljubo Pičuljan je medalje podijelio i ostalim sudionicama trke; Anđeli Jukić („Mračaj“), Miji Stojaković (Belišće) i Jani Lang (Aljmaš).

U utrci C-1 za mlađe juniore na 1000 metara prva tri mjesta osvojili su:

1. Darko Erceg član „Marsonie“
  2. Rafael Kolundžić član „Oriolika“
  3. Gabrijel Jagodar član „Oriolika“

U utrci K-2 kadetkinja na 1000 metara prva tri mjesta osvojili su slijedeći parovi:

3. Antonio Pavlešin član „OLimpika“

Medalje su uručene i ostalim sudionicima te utrke: Leonu Potočkom (Belišće), Petru Jakiću („Mračaj“), Lovru Mađariću (Belišće), Duji Maračiću („Rab 83“), Mateu Lešini ((„Mračaj“), Anti Knezu (Aljmaš), Davidu Grgiću (Belišće), Ivanu Maračiću („Rab 83“) i Juri Lipovxu („Olimpik“).

U utrci MK-2 za mlađe kadetkinje na 1000 metara prva tri mjesta osvojili su parovi:

1. Ivona Čubrilo – Antonela Orkič članice „Olimpika“
  2. Dora Opačak – Rea Kruljac članice „Marsonie“
  3. Željana Dumičić – Iva Matušan članice „Rab 83“

U utrci K-2 za kadete na 1000 metara prva tri mjesta osvojili su slijedeći parovi: