logo mix

Rab Danas

Nezavisni internetski portal otoka Raba

Gif animacija za zapoljavanje 2000x240px

 

Četvrtak, 12 Svibanj 2022 06:35

KAJAK KLUB RAB 83 | Izvrsni pojedinačni rezultati i 3. mjesto ekipno na Savi u konkurenciji daleko brojnijih ekipa

Napisao/la Kajak klub Rab 83
Ocijeni sadržaj
(2 glasa/-ova)
KAJAK KLUB RAB 83 | Izvrsni pojedinačni rezultati i 3. mjesto ekipno na Savi u konkurenciji daleko brojnijih ekipa Foto: KK Rab 83

Hrvatska natjecateljska sezona u u kajaku i kanuu na mirnim vodama započela je prošlog vikenda. Uz riječi i zvukove svima nam drage naše himne, kajakaši su doslovno zapjevali; ...teci Dravo, Savo teci...

S jedanaest natjecatelja, u konkurenciji klubova koji su na natjecanje stigli u puno većem broju, postigli smo ono što nam je Ljubo uvijek govorio; „Dica, kad vide naše ime na startnoj listi ima da im se tresu gaće”. Uspjeli smo Ljubo, uspjela je naša trenerica Manuela Halović i jedanaestero prekrasne djece.

Naime u Subotu 7. svibnja održana je međunarodna regata „Slavonski Brod 2022.” na rijeci Savi, a već dan kasnije, u nedjelju 8. svibnja na Dravi u Belišću održana je prva utrka Kupa Hrvatske i 51. Majski turnir gradova.

 

Kajak klub „Rab 83” sudjelovao je na oba natjecanja pa su tako naši kajakaši vikend proveli u Slavoniji. Na međunarodnoj regati u Slavonskom brodu natjecalo se jedanaest predstavnika našeg kluba u konkurenciji od četrnaest klubova iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske. Pojedinačne rezultate, s kojima smo više nego ponosni, navodimo u nastavku teksta, a ono čime smo iznenadili sami sebe je treće mjesto mjesto ekipno. Ponavljamo, s jedanaest natjecatelja, u konkurenciji klubova koji su na natjecanje stigli u puno većem broju, postigli smo ono što nam je Ljubo uvijek govorio; „Dica, kad vide naše ime na startnoj listi ima da im se tresu gaće”. Uspjeli smo Ljubo, uspjela je naša trenerica Manuela Halović i jedanaestero prekrasne djece.

 

Presretni i umorni, iz Slavonskog Broda krenuli smo put Belišća, gdje nam se priključilo još osmero natjecatelja pa je naša ekipa brojila ukupno devetnaest kajakaša na prvoj utrci Kupa Hrvatske. Tu smo osvojili prve bodove koji će se zbrajati u ukupnom poretku Kupa koji se ove godine provodi kroz šest natjecanja u šest gradova. Već u subotu 14. svibnja očekuje nas druga utrka Kupa u Zagrebu, dok smo 28. svibnja upravo mi, odnosno Kajak klub „Rab 83” domaćini treće utrke Kupa. Ne možemo ne zahvaliti ovom prilikom roditeljima Stjonšek, našem vozaču Danijelu Krstiniću i Sanji Grozdanić koji su uz trenericu pomagali našim sportašima da sigurno i na vrijeme stignu na liniju starta.

 

Kroz rezultate u nastavku prepoznat ćete već neka dobro poznata imena u kajakaškom sportu, ali i one koji se prvi puta pojavljuju. Svi su pokazali pravi sportski duh, borbenost i prijateljstvo, na svih smo neizmjerno ponosni.

 

Međunarodna regata Slavonski Brod 2022.

 

MK-1 ŠKOLA KAJAKA DJEVOJČICE 500 m

3. mjesto Ema Dudić

 

MK-1 MLAĐE KADETKINJE 500 m

1. mjesto Ena Lupić

2. mjesto Jana Španjol

 

MK-2 MLAĐE KADETKINJE 500 m

1. mjesto Ena Lupić i Jana Španjol

 

MK-1 MLAĐI KADETI 500 m

2. mjesto Filip Krstinić

3. mjesto Mateo Karnaš

 

MK-2 MLAĐI KADETI 500 m

1. mjesto Filip Krstinić i Mateo Karnaš

 

K-2 KADETKINJE 500 m

2. mjesto Jana Španjol i Teana Halović

 

K-2 KADETI 500 m

3. mjesto David Stojnšek i Filip Krstinić

4. mjesto Mateo Karnaš i Evan Perkić

 

K-2 MLAĐE JUNIORKE 500 m

2. mjesto Leona Pičuljan i Sunčana Matušan

3. mjesto Tea Karnaš i Teanna Halović

 

1. Utrka Kupa Republike Hrvatske i 51. Majski turnir gradova Belišće 2022.

 

K- 2 KADETKINJE/KADETI MIX 500 m

1. mjesto Sunčana Matušan i Borna Kojundžić (Olimpik)

3. mjesto Leona Pičuljan i Filip Krstinić

 

MK-1 MLAĐI KADETI 500 m

1. mjesto Mateo Karnaš

2. mjesto Filip Krstinić

11. mjesto Evan Perkić

 

K-1 MLAĐE JUNIORKE 500 m

6. MJESTO Tea Karnaš

 

K-1 KADETKINJE 500 m

4. mjesto Teanna Halović

7. mjesto Sunčana Matušan

11. mjesto Leona Pičuljan

 

MK-2 MLAĐI KADETI 500 m

1. mjesto Filip Krstinić i Mateo Karnaš

 

K-2 KADETKINJE 500 m

2. mjesto Leona Pičuljan i Sunčana Matušan

3. mjesto Lucija Haković i Franka Žic

6. mjesto Rea Mlacović i Lorena Benić

 

MK-2 MLAĐE KADETKINJE 500 m

3. mjesto Ena Lupić i Jana Španjol

6. mjesto Gea Matušan i Neva Puljar Matić

8. mjesto Franka Dumičić i Barbara Jaška

Pročitano 711 puta

 

 RAT1 600

seakayakcroatia

 

BANNER350 BarbaSIME1