Home Vijesti 200-tinjak natjecatelja na osunčanom 11. Rapskom triatlonu

200-tinjak natjecatelja na osunčanom 11. Rapskom triatlonu

0

U utrkama mini akvatlona, supersprint i sprint triatlona sudjelovalo je ukupno 200-tinjak natjecatelja. Najmlađa natjecateljica bila je petogodišnja Ema Sušanj iz Triatlon kluba Matulji, a najstariji Enrico Carella (69) iz talijanskog kluba Boramultisport Trieste.

Rab danas oglas

Natjecanje je službeno otvorio Nenad Šimičić predsjednik Triatlon kluba Rab, ujedno i idejni začetnik Rapskog triatlona, koji je, uz trenerski i bračni par Dorijana i Ivu Kurelić, svih ovih godina glavni motivator i organizacijski meštar triatlonskog natjecanja na Rabu. Prisutnima se prigodnim govorom obratila i Ivana Matušan direktorica Ureda TZ Grada Raba.

Prva na rasporedu bila je utrka mini akvatlona za najmlađe natjecatelje. Njih 60-ak prije ulaska u cilj gdje ih je čekala zaslužena okrjepa i medalje za sudjelovanje, morali su otplivati 50m i otrčati 500m, odnosno 100m i 1000m oni nešto stariji. Najuspješnije akvatlonke i akvatlonci bili su:

2. Leona Nestorovski – TK Matulji

3. Natalie Marie Wiegele – WFV Finkenstein (AUT)

Početnici A (2010. i 2011.)

1. Florian Wiegele – WFV Finkenstein (AUT)

3. Katia Udovičić – TK Pula

Nakon akvatlonaca na red su došli triatlonci. Četrdesetak mlađih kadeta/kinja i kadeta/kinja nastupilo je u utrci supersprint triatlona. Nakon otplivanih 375m u uvali 1. Padova krenuli su na kružni biciklistički dio na relaciji 1. Padova – Nova Riva ukupne dužine 10km te na kraju otrčali 2,5km obalnom šetnicom.  Najuspješniji su bili:

Mlađi kadeti (2006. i 2007.)

1. Patrik Šmejkal – TK Swibir

2. Borna Dobravac – TK Rival

3. Luka Lenac – TK Rival

Mlađe kadetkinje (2006. i 2007.)

1. Lana Vale – TK Rival

2. Kathrin Ritter – HSV Triathlon Karnten (AUT)

3. Hannah Jesenko – HSV Triathlon Karnten (AUT)

Kadeti (2004. i 2005.)

1. Maks Čosić – TK Swibir

2. Marin Stipčević – TK Maksimir

3. Ante Madić – TK Zadar

Kadetkinje (2004. i 2005.)

1. Stephanie Ritter – HSV Triathlon Karnten (AUT)

2. Aurora Valinčić – TK Rival

3. Roza Šporčić – TK Maksimir

U utrci sprint triatlona (750 m plivanje + 20 km bicikla + 5 km trčanje) nastupilo je 90-ak natjecatelja u muškoj i ženskoj konkurenciji, te 3 štafete. Zbog velikog broja natjecatelja održane su 2 utrke, prvo su nastupili muškarci, a nakon njih žene i štafete. Osvajačima postolja uručeni su uz medalje prigodni pokloni i novčane nagrade. Pobjednik utrke bio je Luka Grgorinić (TK Pula) s gotovo minutom prednosti ispred Marina Jukića (TK Triton). Oni su ujedno i jedini natjecatelji koji su utrku završili s vremenom ispod 1 sata. Trećeplasirani natjecatelj bio je Marin Koceić iz Tk Swibir.

Najbrža natjecateljica bila je Austrijanka Sonja Tajsich (HSV Triathlon Karnten) ispred Valentine Vitasović (TK Pula) i Marine Jurjević iz TK Zadar.

Od tri štafete koje su sudjelovale u utrci najbrža je bila Štafeta „TK Zrinski“ ispred štafete „TK Rab“ i „Iron Gym“

Sve rezultate možete pronaći klikom ovdje.

Triatlon klub Rab na 11. Rapskom triatlonu

Na 11. Rapskom triatlonu nastupilo je 7 natjecatelja iz kluba domaćina, a još dvoje Rabljana nastupilo je i u štafeti. U supersprint utrci u kategoriji mlađih kadetkinja nastupile su Dora Debelić (4.), Doris Kurelić (5.), Petra Macolić (6.), Nika Šerkinić (11.) i Rozalija Pijaža Mikelić (12.).

Za Niku i Rozaliju ovo je bila prva utrka Supersprint dužine, a maleni Niko Tkalec nastupio je prvi puta i bio je 4. u kategoriji dječaci 2012. i mlađi.

Junior Bruno Novotny završio je sprint triatlon utrku kao 14. u ukupnom poretku i 1. u svojoj kategoriji.

Hvala volonterima

Velike pohvale i zahvalnost na pomoći u provedbi maratona svakao idu volonterima Udruge za djecu i mlade Kocka, njih čak 70-ak bilo je raspoređeno po punktovima rute triatlona, Kajak klubu Rab ’83 čiji su volonteri osiguravali plivački dio natjecanja, zatim roditeljima, vatrogascima DVD-a Rab, članovima BK Mag, timu Hitne medicinske pomoći i ostalima prijateljima kluba, te posebno neumornoj voditeljici Martini Presečki.